ora enzo attini basilica di san pietro
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €499 Çmimi i ofertës €249
(Ju kurseni: €250 )
/


Customer Reviews

Based on 18 reviews
100%
(18)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
L
Livia Kasmi

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

E dashur Livia,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Basilica di San Pietro'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

I
Isuf Hodaj
FANTASTIK

Fenomenale

I dashur Isuf,
Ju falenderojme per pershtypjen per modelin 'Basilica di San Pietro'. Jemi shume te lumtur qe ju ka pelqyer kaq shume,

Perzemersisht,
Enzo Attini

R
Rea G.
Shume e bukur

Shume e bukur

D
Dorentina D.
Me pelqen shume

Ora eshte fiks sic e doja. E mora dhurate nga i dashuri im dhe me pelqen shume.

A
Arjola F.
shume ore e bukur

Me pelqen shume fakti qe eshte edhe ne stil minimalist dhe e zeze. Nuk kisha pare me para keshtuqe jam shume e lumtur qe e gjeta kete ore pasi eshte fiks ashtu sic e ka kerkuar. Per me teper qe rripi mund ti ndryshohet ne shume pak sekonda.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Bazilika e Shën Pjetrit është një nga tempujt më të shenjtë për të ashtuquajturin krishterim dhe një nga kishat më të mëdha në botë që vizitohet nga mijëra pelegrinë dhe turistë çdo muaj. Vizita në Bazilikën e Shën Pjetrit është një përvojë e paharrueshme kur qëndroni në Romë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Deaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 18 reviews
100%
(18)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
L
Livia Kasmi

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

E dashur Livia,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Basilica di San Pietro'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

I
Isuf Hodaj
FANTASTIK

Fenomenale

I dashur Isuf,
Ju falenderojme per pershtypjen per modelin 'Basilica di San Pietro'. Jemi shume te lumtur qe ju ka pelqyer kaq shume,

Perzemersisht,
Enzo Attini

R
Rea G.
Shume e bukur

Shume e bukur

D
Dorentina D.
Me pelqen shume

Ora eshte fiks sic e doja. E mora dhurate nga i dashuri im dhe me pelqen shume.

A
Arjola F.
shume ore e bukur

Me pelqen shume fakti qe eshte edhe ne stil minimalist dhe e zeze. Nuk kisha pare me para keshtuqe jam shume e lumtur qe e gjeta kete ore pasi eshte fiks ashtu sic e ka kerkuar. Per me teper qe rripi mund ti ndryshohet ne shume pak sekonda.