Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
S
Selvie Beshku

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Selvie,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bjanka Angjeli
Dhurata me e bukur qe i kam bere vetes!!

Dhurata me e bukur qe i kam bere vetes!!!

E dashur Bjanka,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Na lumturon fakti qe e keni pelqyer kaq shume oren tuaj Enzo Attini. Kenaqesia e klientit eshte prioriteti yne!

Perzemersisht,
Enzo Attini

D
Donalda Karameta
Amazing

The watch Piazza di Spagna,Roma is the mos wonderful and comfortable watch that I ever can have. I loved it since I saw for the firs time. Best choice I can ever made. Thankyou

Dear Donalda,

We're so glad that you like it so much.
Thank you very much for your kind and detailed review, it makes us very happy and we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

S
S.C.
The best watch- Piazza di Spagna

Nuk mund te isha me e kenaqur se kaq me kete ore😍
Faleminderit per sherbimin dhe cilesine!

E dashur Silda,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Ana Perdoda

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

E dashur Ana,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Një shembull i mrekullueshëm i stilit barok italian, Piazza di Spagna është një nga sheshet më të vizituara në Romë. Çdo korrik, sheshi dhe 135 shkallët dekorohen për të marrë shfaqjen e modës Donne Sotto le Stelle.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
S
Selvie Beshku

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Selvie,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bjanka Angjeli
Dhurata me e bukur qe i kam bere vetes!!

Dhurata me e bukur qe i kam bere vetes!!!

E dashur Bjanka,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Na lumturon fakti qe e keni pelqyer kaq shume oren tuaj Enzo Attini. Kenaqesia e klientit eshte prioriteti yne!

Perzemersisht,
Enzo Attini

D
Donalda Karameta
Amazing

The watch Piazza di Spagna,Roma is the mos wonderful and comfortable watch that I ever can have. I loved it since I saw for the firs time. Best choice I can ever made. Thankyou

Dear Donalda,

We're so glad that you like it so much.
Thank you very much for your kind and detailed review, it makes us very happy and we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

S
S.C.
The best watch- Piazza di Spagna

Nuk mund te isha me e kenaqur se kaq me kete ore😍
Faleminderit per sherbimin dhe cilesine!

E dashur Silda,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Ana Perdoda

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

E dashur Ana,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini