Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €499 Çmimi i ofertës €249
(Ju kurseni: €250 )
/


Customer Reviews

Based on 8 reviews
100%
(8)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Arjeta Krasniqi
Vatikani

Bazilika e Shën Pjetrit,është një kishë e ndërtuar në stilin e Rilindjes, e vendosur në Qytetin e Vatikanit, enklavë papale, e cila ndodhet brenda qytetit të Romës.

E dashur Arjeta,
Ju falenderojme per pershkrimin e vepres si dhe per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

K
Kristjana Dhosllari
Produkti ishte super ! Kushte nje cilesi te lart !

Jam shume e kenaqur nga produkti qe bleva tek Enzoattini dhe do jem kliente gjithmon ! Shume te komunikueshem te rregull korrekt ! Ju falenderoj

S
Shkelzen Ibro

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

X
Xhensila Minga

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

X
Xhelda Th.
Kualitet shume i mire

Ora eshte shume e thjeshte dhe duket shume e bukur ne dore. Ne fillim ishte i fejuari im qe bleu nga Enzo Attini dhe ora ishte shume e bukur dhe me nje kualitet vertet qe ja vlen. Jam e sigurt qe do ngelem njesoj e kenaqur.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Bazilika e Shën Pjetrit është një nga tempujt më të shenjtë për të ashtuquajturin krishterim dhe një nga kishat më të mëdha në botë që vizitohet nga mijëra pelegrinë dhe turistë çdo muaj. Vizita në Bazilikën e Shën Pjetrit është një përvojë e paharrueshme kur qëndroni në Romë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Deaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 8 reviews
100%
(8)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Arjeta Krasniqi
Vatikani

Bazilika e Shën Pjetrit,është një kishë e ndërtuar në stilin e Rilindjes, e vendosur në Qytetin e Vatikanit, enklavë papale, e cila ndodhet brenda qytetit të Romës.

E dashur Arjeta,
Ju falenderojme per pershkrimin e vepres si dhe per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

K
Kristjana Dhosllari
Produkti ishte super ! Kushte nje cilesi te lart !

Jam shume e kenaqur nga produkti qe bleva tek Enzoattini dhe do jem kliente gjithmon ! Shume te komunikueshem te rregull korrekt ! Ju falenderoj

S
Shkelzen Ibro

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

X
Xhensila Minga

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

X
Xhelda Th.
Kualitet shume i mire

Ora eshte shume e thjeshte dhe duket shume e bukur ne dore. Ne fillim ishte i fejuari im qe bleu nga Enzo Attini dhe ora ishte shume e bukur dhe me nje kualitet vertet qe ja vlen. Jam e sigurt qe do ngelem njesoj e kenaqur.