Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €599 Çmimi i ofertës €299
(Ju kurseni: €300 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 14 reviews
100%
(14)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nexhi Copa

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Dear Nexhi,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

G
Glediona llubani

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

E dashur Glediona,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

I
Ida Ekonomi
Ponte Vecchio

SUPER

E dashur Ida,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

K
Kristjana M.
Cdo gje shkoi shume mire

Ora ishte e pershkruar me detaje ne faqen e internetit por gjithsesi isha disi skeptike.Tani qe e mora jam shume e lumtur pasi ora eshte dhe me mire sec e prisja.

R
Rexhina J.
E kenaqur

Faleminderit per korrektesine. Sa i perket ores duket shume e bukur besoj se do funksionoje shume mire

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni


“Ponte Vecchio” lidh qendrën e qytetit me qarkun e Oltrarnos në bregun jugor të lumit Arno dhe është një nga ikonat më fantastike të Firences duke u klasifikuar si një nga urat më të famshme në botë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit.

Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafiri

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National Geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Porosite në dyqanin tonë online ose fizik

Adresa:

 “Sheshi Wilson” në krah të Vodafone / Tiranë.

Orari: E Hënë - E Diel / 9 am - 9 pm info@enzoattini.al 

Mob:+355 677168900

Merr drejtime
Estela Ujka

Sipërmarrëse

Ina Kollçaku

Sipërmarrëse

Ada Deda

Figurë Publike

Customer Reviews

Based on 14 reviews
100%
(14)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nexhi Copa

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Dear Nexhi,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

G
Glediona llubani

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

E dashur Glediona,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

I
Ida Ekonomi
Ponte Vecchio

SUPER

E dashur Ida,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

K
Kristjana M.
Cdo gje shkoi shume mire

Ora ishte e pershkruar me detaje ne faqen e internetit por gjithsesi isha disi skeptike.Tani qe e mora jam shume e lumtur pasi ora eshte dhe me mire sec e prisja.

R
Rexhina J.
E kenaqur

Faleminderit per korrektesine. Sa i perket ores duket shume e bukur besoj se do funksionoje shume mire