Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 6 reviews
83%
(5)
17%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Erjol Sulku
Piazza di Spagna review

Wonderful watch, and the price was so affordable.

Dear Erjol,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini

E
Enxhi Osmani

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Enxhi,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!
Regards,
Enzo Attini

E
Esmeralda Ziu

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Esmeralda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bledar Tushe

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Bledar,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Altin Gurra
My best choice

Very sharmed, happy wrist , happy me.

Dear Altin,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Një shembull i mrekullueshëm i stilit barok italian, "Piazza di Spagna" është një nga sheshet më të vizituara në Romë. Çdo korrik, sheshi dhe 135 shkallët dekorohen për të marrë shfaqjen e modës Donne Sotto le Stelle.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Customer Reviews

Based on 6 reviews
83%
(5)
17%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Erjol Sulku
Piazza di Spagna review

Wonderful watch, and the price was so affordable.

Dear Erjol,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini

E
Enxhi Osmani

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Enxhi,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!
Regards,
Enzo Attini

E
Esmeralda Ziu

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Esmeralda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bledar Tushe

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement.

Dear Bledar,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Altin Gurra
My best choice

Very sharmed, happy wrist , happy me.

Dear Altin,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini