Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement

Torre di Pisa / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €579 Çmimi i ofertës €289
(Ju kurseni: €290 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mirsada Zaja
Watch and bracelet

They were great. The person who had his birthday liked them a lot. Thank you Enzo Attini

Dear Mirsada,

Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini as your gift for such a special person in your life!

Regards,

Enzo Attini

I
Isajet Shehi

Torre di Pisa / Swiss Movement

Dear Isajet,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

M
Mirlinda Sada
Excellent

Nice, elegant and beautiful watch!
I am satisfied with Torre di Pisa watch by Enzo Attini.
Vazhdoni më tutje më këte korrektesi dhe sherbimin shumë të mirë!. Ju lumtê !

E dashur Mirlinda,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Kenaqesia juaj, eshte prioriteti yne!

Perzemersisht,
Enzo Attini

B
Besim Rreci

I am really pleased with your product and the staff! They were really professional! Thank you! 5 star!

S
Sigi H.
Tani jam ber kliente tek Enzo Attini :)

Ora eshte shume klasike dhe ka komplet nje pamje tjeter me rripin e lekures dhe nje pamje tjeter me rripin e metalit.Duket sikur ke dy ora te ndryshme. Jam shume e kenaqur qe e bera kete blerje dhe sigurisht ne te ardhmen do blej serish nga Enzo Attini.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Kulla e anuar e Pizës është një nga strukturat më të famshme në botë. Kjo kullë është aq ikonë saqë është e lehtë të harrohet se çfarë ndërtese e çuditshme është në të vërtetë.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Mirsada Zaja
Watch and bracelet

They were great. The person who had his birthday liked them a lot. Thank you Enzo Attini

Dear Mirsada,

Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini as your gift for such a special person in your life!

Regards,

Enzo Attini

I
Isajet Shehi

Torre di Pisa / Swiss Movement

Dear Isajet,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

M
Mirlinda Sada
Excellent

Nice, elegant and beautiful watch!
I am satisfied with Torre di Pisa watch by Enzo Attini.
Vazhdoni më tutje më këte korrektesi dhe sherbimin shumë të mirë!. Ju lumtê !

E dashur Mirlinda,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Kenaqesia juaj, eshte prioriteti yne!

Perzemersisht,
Enzo Attini

B
Besim Rreci

I am really pleased with your product and the staff! They were really professional! Thank you! 5 star!

S
Sigi H.
Tani jam ber kliente tek Enzo Attini :)

Ora eshte shume klasike dhe ka komplet nje pamje tjeter me rripin e lekures dhe nje pamje tjeter me rripin e metalit.Duket sikur ke dy ora te ndryshme. Jam shume e kenaqur qe e bera kete blerje dhe sigurisht ne te ardhmen do blej serish nga Enzo Attini.