Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.
Torre di Pisa / Swiss Movement.

Torre di Pisa / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €579 Çmimi i ofertës €289
(Ju kurseni: €290 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 17 reviews
100%
(17)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nertila Kushta

🥰🥰

Dear Nertila,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Anjeza Rr.
Ora duket shume bukur

Ora me erdhi ne kohen e premtuar

E
Englantina Xh.
Kjo eshte ora ime e preferuar

Kjo eshte ora ime e preferuar

R
Rezarta H.
Faleminderit Enzo Attini

Ora kombinohet shume mire me veshjet klasike dhe casual. Me pelqen shume fakti qe mund te ndryshoj rripin ne nje kohe shume te shkurter

G
Griselda E.
Ora rri shume bukur

Kjo ore me duket shume mire e kombinuar me te gjitha detaje qe ka.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Kulla e anuar e Pizës është një nga strukturat më të famshme në botë. Kjo kullë është aq ikonë saqë është e lehtë të harrohet se çfarë ndërtese e çuditshme është në të vërtetë.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 17 reviews
100%
(17)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nertila Kushta

🥰🥰

Dear Nertila,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Anjeza Rr.
Ora duket shume bukur

Ora me erdhi ne kohen e premtuar

E
Englantina Xh.
Kjo eshte ora ime e preferuar

Kjo eshte ora ime e preferuar

R
Rezarta H.
Faleminderit Enzo Attini

Ora kombinohet shume mire me veshjet klasike dhe casual. Me pelqen shume fakti qe mund te ndryshoj rripin ne nje kohe shume te shkurter

G
Griselda E.
Ora rri shume bukur

Kjo ore me duket shume mire e kombinuar me te gjitha detaje qe ka.