Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Anduena Elezi

Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

Dear Anduela,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Eligerta Gorezi
super

Perfect

Dear Eligerta,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Emili O.
Pafund falenderuese per kete punim fantastik.

Ora erdhi fiks ne kohen e duhur. Paketimi ishte shume premium dhe ora eshte akoma dhe me premium. Me pelqen shume menyra se si kjo ore duket dhe se si kombinohet me veshjet. Me pelqen akoma dhe me shume fakti qe rripi eshte i ndryshueshem dhe ora vjen sebashku me nje rrip tjeter falas.

H
Hana K.
Faleminderit Enzo Attini per kete krijim fantastik

Kete ore e mora dhurate nga bashkeshorti im dhe ka nje domethenie shume te madhe shpirterore per mua. Nuk mund te ishte me perfekte se kaq. Mbrapa saj eshte i dizenjuar ballkoni i Romeos dhe Zhuilietes dhe fytyra e ores eshte kaq e paster dhe kaq fine sa me mire se kaq do prishej. Shume e lumtur qe e kam dhe me siguri do e kem per nje kohe shume te gjate ne doren time. Faleminderit pafund Enzo Attini per kete pune te mrekullueshme.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Verona është qyteti i dashurisë dhe Romeo dhe Zhuljeta janë një pjesë e madhe e historisë. Çdo ditë turma njerëzish bëjnë rrugën e tyre përmes harkut të ngushtë në oborr për të admiruar dhe fotografuar ballkonin e famshëm.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Anduena Elezi

Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

Dear Anduela,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Eligerta Gorezi
super

Perfect

Dear Eligerta,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Emili O.
Pafund falenderuese per kete punim fantastik.

Ora erdhi fiks ne kohen e duhur. Paketimi ishte shume premium dhe ora eshte akoma dhe me premium. Me pelqen shume menyra se si kjo ore duket dhe se si kombinohet me veshjet. Me pelqen akoma dhe me shume fakti qe rripi eshte i ndryshueshem dhe ora vjen sebashku me nje rrip tjeter falas.

H
Hana K.
Faleminderit Enzo Attini per kete krijim fantastik

Kete ore e mora dhurate nga bashkeshorti im dhe ka nje domethenie shume te madhe shpirterore per mua. Nuk mund te ishte me perfekte se kaq. Mbrapa saj eshte i dizenjuar ballkoni i Romeos dhe Zhuilietes dhe fytyra e ores eshte kaq e paster dhe kaq fine sa me mire se kaq do prishej. Shume e lumtur qe e kam dhe me siguri do e kem per nje kohe shume te gjate ne doren time. Faleminderit pafund Enzo Attini per kete pune te mrekullueshme.