Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.
Romeo e Giulietta, Verona  / Swiss Movement.

Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €499 Çmimi i ofertës €249
(Ju kurseni: €250 )
/


Customer Reviews

Based on 17 reviews
100%
(17)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Fredi Bodlli

stunning

Dear Fredi,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

R
Romina Kerenxhi
Perfekte!!!

Thjesht perfekte!!

E dashur Romina,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

M
Melisa Lleshi

Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

E dashur Melisa,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

R
Renato Duro

NEW Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

I dashur Renato,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Romeo e Giulietta'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Aldona O.
Ore e bukur

Ora eshte e thjeshte. Zgjodha pikerisht kete per shkak te domethenies qe kjo ore transmeton. Me pelqen

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Verona është qyteti i dashurisë dhe Romeo dhe Zhuljeta janë një pjesë e madhe e historisë. Çdo ditë turma njerëzish bëjnë rrugën e tyre përmes harkut të ngushtë në oborr për të admiruar dhe fotografuar ballkonin e famshëm.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Customer Reviews

Based on 17 reviews
100%
(17)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Fredi Bodlli

stunning

Dear Fredi,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

R
Romina Kerenxhi
Perfekte!!!

Thjesht perfekte!!

E dashur Romina,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

M
Melisa Lleshi

Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

E dashur Melisa,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

R
Renato Duro

NEW Romeo e Giulietta, Verona / Swiss Movement.

I dashur Renato,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Romeo e Giulietta'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Aldona O.
Ore e bukur

Ora eshte e thjeshte. Zgjodha pikerisht kete per shkak te domethenies qe kjo ore transmeton. Me pelqen