Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement
Portofino / Swiss Movement

Portofino / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €499 Çmimi i ofertës €249
(Ju kurseni: €250 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 5 reviews
100%
(5)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
B
Brunilda Myrteza

Nje ore e mahnitshme!

E dashur Brunilda,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Kenaqesia juaj, eshte prioriteti yne!
Perzemersisht,
Enzo Attini!

J
Juliana Dema

Portofino / Swiss Movement

Dear Juliana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

K
Kristina Nushi

Shume e bukur dhe cilesore.

E dashur Kristina,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Na lumturon fakti qe e keni pelqyer kaq shume oren tuaj Enzo Attini. Kenaqesia e klientit eshte prioriteti yne!

Perzemersisht,
Enzo Attini

O
Olena Holiak

Portofino / Swiss Movement

Dear Olena,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Arben Cako

Perfect design!

Dear Arben,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Portofino" ndodhet në vijën bregdetare të Rivierës Italiane, në juglindje të qytetit të Genovas. Shtëpitë me ngjyrë pastel, butikët e nivelit të lartë dhe restorantet e ushqimeve të detit e bëjnë frigoriferin Piazzetta-n e saj, një shesh i vogël me kalldrëm me pamje nga porti, i mbushur me super jahte.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 5 reviews
100%
(5)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
B
Brunilda Myrteza

Nje ore e mahnitshme!

E dashur Brunilda,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Kenaqesia juaj, eshte prioriteti yne!
Perzemersisht,
Enzo Attini!

J
Juliana Dema

Portofino / Swiss Movement

Dear Juliana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

K
Kristina Nushi

Shume e bukur dhe cilesore.

E dashur Kristina,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Na lumturon fakti qe e keni pelqyer kaq shume oren tuaj Enzo Attini. Kenaqesia e klientit eshte prioriteti yne!

Perzemersisht,
Enzo Attini

O
Olena Holiak

Portofino / Swiss Movement

Dear Olena,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Arben Cako

Perfect design!

Dear Arben,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini