Ponte Vecchio - enzoattini.al
Ponte Vecchio - enzoattini.al

Ponte Vecchio

Çmimi i zakonshëm €80
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

 

Syzet Enzo Attini kanë shumë detaje fashion, ato jane kombinimi perfekt i dizajnit  ikonik  të ndërthurur me punën fantastike të dizenjuesve italianë të markës Enzo Attini.

 

Skeleti

Materiali: Cellullose acetate, me pjesë Inoksi 316 L

Xhami: Polycarbonate, pa polarizim

 

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Matilda Pemaj

Ponte Vecchio

Dear Matilda,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

“Ponte Vecchio” lidh qendrën e qytetit me qarkun e Oltrarnos në bregun jugor të lumit Arno dhe është një nga ikonat më fantastike të Firences duke u klasifikuar si një nga urat më të famshme në botë.

Natën, qepenat e drunjtë të dyqaneve duken si valixhe dhe sënduqe prej druri, duke e kthyer kështu në vendin e preferuar të romantikëve për  të shëtitur gjatë mbrëmjeve.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit.

Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Porosite në dyqanin tonë online ose fizik

Adresa:

 “Sheshi Wilson” në krah të Vodafone / Tiranë.

Orari: E Hënë - E Diel / 9 am - 9 pm info@enzoattini.al 

Mob:+355 677168900

Merr drejtime

VIP-at që kanë zgjedhur Enzo Attini:

Elgit Doda

Artist

Julian Deda

Komedian

Drini Zeqo

Prezantues

Visjan Ukcenaj

Aktor

Ju mund të pëlqeni gjithashtu

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Matilda Pemaj

Ponte Vecchio

Dear Matilda,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!