Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €599 Çmimi i ofertës €299
(Ju kurseni: €300 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 11 reviews
100%
(11)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Aurora Muho

Just perfect! It gives the impression of being fullfilled, successfull and joyfull. Thank you!

Dear Aurora,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it! We're very glad you like it so much!

Regards,
Enzo Attini

S
Shkëlzen Çollaku

The best 😊

Dear Shkelqen,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

M
Matilda Habili

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

E
Edona Çela
Splendit

I really love dhe design 😍

A
Anda Nelaj

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Piazza San Marco" është sheshi më i famshëm dhe më madhështor i Venecias. E vendosur në lagjen e Shën Markut, është ndoshta atraksioni më i vizituar në qytet dhe një nga vendet më të njohura në Itali. Miliona turistë vizitojnë Piazza San Marco çdo vit.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham safir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i safirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 11 reviews
100%
(11)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Aurora Muho

Just perfect! It gives the impression of being fullfilled, successfull and joyfull. Thank you!

Dear Aurora,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it! We're very glad you like it so much!

Regards,
Enzo Attini

S
Shkëlzen Çollaku

The best 😊

Dear Shkelqen,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

M
Matilda Habili

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

E
Edona Çela
Splendit

I really love dhe design 😍

A
Anda Nelaj

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement