Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement
Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €599 Çmimi i ofertës €299
(Ju kurseni: €300 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Ambra Bani

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

Dear Ambra,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Edison Vaci

Super

I dashur Edison,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

H
Hamit Salkurti
Very glad

I got the order in time and what was the best the quality. I have recommended it to many of my family members and friends

Dear Hamit,
Thank you for your kind review.
We are very happy that you are satisfied with our service and the 'Piazza San Marco' timepiece.

Warmest wishes,
Enzo Attini

H
Henri S.
E preferuara ime tashme

Orat jane nje aksesor qe e perdor shpesh dhe e kombinoj me veshjet e mia.Vetem me oren Enzo Attini me ka ndodhur te mos e heq per dite te tera rresht. Nje pune shume e mire, materialet fantastike.

A
Ardit C.
Totalisht i impresionuar

Kjo ore i ka te gjitha, cilesi, bukuri. Me sjell kujtime nga Venecia. Ia vlen plotesisht!

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Piazza San Marco" është sheshi më i famshëm dhe më madhështor i Venecias. E vendosur në lagjen e Shën Markut, është ndoshta atraksioni më i vizituar në qytet dhe një nga vendet më të njohura në Itali. Miliona turistë vizitojnë Piazza San Marco çdo vit.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham safir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i safirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Ambra Bani

Piazza San Marco di Venezia / Swiss Movement

Dear Ambra,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Edison Vaci

Super

I dashur Edison,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

H
Hamit Salkurti
Very glad

I got the order in time and what was the best the quality. I have recommended it to many of my family members and friends

Dear Hamit,
Thank you for your kind review.
We are very happy that you are satisfied with our service and the 'Piazza San Marco' timepiece.

Warmest wishes,
Enzo Attini

H
Henri S.
E preferuara ime tashme

Orat jane nje aksesor qe e perdor shpesh dhe e kombinoj me veshjet e mia.Vetem me oren Enzo Attini me ka ndodhur te mos e heq per dite te tera rresht. Nje pune shume e mire, materialet fantastike.

A
Ardit C.
Totalisht i impresionuar

Kjo ore i ka te gjitha, cilesi, bukuri. Me sjell kujtime nga Venecia. Ia vlen plotesisht!