Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement
Piazza del Plebiscito / Swiss Movement

Piazza del Plebiscito / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
S
Sara Bleta

10/10 ✨

Dear Sara,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

X
Xhensila Dedja
Fantastic watch

Thank you very much for the watch, it was a good choice, rating 1000/10, I would suggest to my friends to make the right choice with Enzo Attini. Thank you very much!

Dear Xhensila,

Thank you very much for your review, we really appreciate it! Our customer's satisfaction is our main priority.

Regards,
Enzo Attini

A
Arsim Hoxha
Shume i knaqun

Shume e bukur, funksionale, e pershtatshme dhe e kohes.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Padyshim një vend magjik me një formë shumë të veçantë. Është një nga sheshet më të bukura dhe më karakteristike të Napolit me një shesh të përcaktuar mirë gjeometrikisht.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
S
Sara Bleta

10/10 ✨

Dear Sara,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

X
Xhensila Dedja
Fantastic watch

Thank you very much for the watch, it was a good choice, rating 1000/10, I would suggest to my friends to make the right choice with Enzo Attini. Thank you very much!

Dear Xhensila,

Thank you very much for your review, we really appreciate it! Our customer's satisfaction is our main priority.

Regards,
Enzo Attini

A
Arsim Hoxha
Shume i knaqun

Shume e bukur, funksionale, e pershtatshme dhe e kohes.