Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement
Piazza dei Signori / Swiss Movement

Piazza dei Signori / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €899 Çmimi i ofertës €449
(Ju kurseni: €450 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

No reviews yet
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Piazza dei Signori" është një shesh historik i mrekullueshëm në mes të Vicenza-s. Me kullën mbresëlënëse të sahatit, Bazilikën Palladiana dhe shumë ndërtesa të tjera magjepsëse të pozicionuara rreth sheshit, është thjesht mahnitëse dhe sigurisht një vend që duhet parë nëse qëndroni ose vizitoni zonën.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

No reviews yet
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)