Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement
Piazza Navona, Roma / Swiss Movement

Piazza Navona, Roma / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €999 Çmimi i ofertës €499
(Ju kurseni: €500 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 2 reviews
50%
(1)
50%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Ergys Skermo

Piazza Navona, Roma / Swiss Movement

Dear Ergys,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Erjon Cmeta

Piazza Navona, Roma / Swiss Movement

Dear Erjon,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Piazza Navona" është një nga sheshet më piktoreske në historinë e qendrës së Romës. Është i famshëm nga artistët dhe turistët, jo vetëm për pamjen e tij piktoreske, por edhe për atraksione të tjera si: shatërvanët, pallatet, kishat, baret dhe restorantet.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 2 reviews
50%
(1)
50%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Ergys Skermo

Piazza Navona, Roma / Swiss Movement

Dear Ergys,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Erjon Cmeta

Piazza Navona, Roma / Swiss Movement

Dear Erjon,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini