Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement
Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 10 reviews
90%
(9)
10%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Etleva Gjika

Very good

Dear Etleva,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

A
Arjana Kolezi
Watch

Great watches!

Dear Arjana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ervila Bajraktari

Super

E dashur Ervila,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Kenaqesia juaj, eshte prioriteti yne!
Perzemersisht,
Enzo Attini

E
Eva Rusi

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement

Dear Eva,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

F
Fitim Morina

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement

Dear Fitim,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attin

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Një shembull i mrekullueshëm i stilit barok italian, "Piazza di Spagna" dhe "Scalina Spagna" është një nga sheshet më të vizituara në Romë. Çdo korrik, sheshi dhe 135 shkallët dekorohen për të marrë shfaqjen e modës Donne Sotto le Stelle.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 10 reviews
90%
(9)
10%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Etleva Gjika

Very good

Dear Etleva,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

A
Arjana Kolezi
Watch

Great watches!

Dear Arjana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ervila Bajraktari

Super

E dashur Ervila,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj! Kenaqesia juaj, eshte prioriteti yne!
Perzemersisht,
Enzo Attini

E
Eva Rusi

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement

Dear Eva,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

F
Fitim Morina

Piazza di Spagna, Roma / Swiss Movement

Dear Fitim,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attin