Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €799 Çmimi i ofertës €399
(Ju kurseni: €400 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Arvenola Sakollari

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

Dear Arvenola,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Besmir Deliu

The best

Dear Besmir,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

D
Detjona Gjoka

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

E dashur Detjona,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

G
Gezim Mersi

New Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

I dashur Gezim,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Piazza del Duomo'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

INSPIRATION,DESIGN & ARTISANAL ENGRAVING

"Piazza Duomo" është sheshi më i bukur i Milanos, vetë zemra e qytetit. Katedralja e Milanos është atraksioni turistik më i vizituar në Milano dhe vizitorët mund të hyjnë në brendësi të saj si dhe të shijojnë një pamje spektakolare të qytetit nga maja.

Orët Enzo Attini përfaqësojnë traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore.Thelbi i secilës orë dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mahnitshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën e orëpunuesve zviceranë

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami i safirit ka veshje komplekse anti-reflektuese që rrisin qartësinë në fushën e orës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary".

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Arvenola Sakollari

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

Dear Arvenola,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Besmir Deliu

The best

Dear Besmir,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

D
Detjona Gjoka

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

E dashur Detjona,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

G
Gezim Mersi

New Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement.

I dashur Gezim,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Piazza del Duomo'!

Perzemersisht,
Enzo Attini