Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement
Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €799 Çmimi i ofertës €399
(Ju kurseni: €400 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 2 reviews
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Ferilda Sulillari

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement

Dear Ferilda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

r
renald lekaj

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement

Dear Renald,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Piazza del Duomo" është sheshi më i bukur i Milanos, vetë zemra e qytetit. Katedralja e Milanos është atraksioni turistik më i vizituar në Milano dhe vizitorët mund të hyjnë në brendësi të saj si dhe të shijojnë një pamje spektakolare të qytetit nga maja.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.


Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Example title

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 2 reviews
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Ferilda Sulillari

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement

Dear Ferilda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

r
renald lekaj

Piazza del Duomo, Milano / Swiss Movement

Dear Renald,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini