il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement
il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €759 Çmimi i ofertës €379
(Ju kurseni: €380 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 5 reviews
80%
(4)
20%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
H
Hamza Shehu

il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

Dear Hamza,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attin

A
Asjona Hoxha

Super

E dashur Asjona,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

L
Lefter Muskaj
Terry

Itssss amazinggggg🤩🤩🤩

Dear Lefter,
Thank you for your kind review!

Best wishes,
Enzo Attini

N
Nertila Peto

New il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

E dashur Nertila,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Piazza San Marco'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

E
Ervin Qelia

New il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj!

Perzemersisht,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Konsiderohet si zemra e vërtetë e Venecias, "IL Ponte di Rialto" është dhe ka qenë për shumë shekuj zemra financiare dhe tregtare e qytetit. Brigda Rialto ishte ura e parë e qytetit mbi Kanalin e Madh.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 5 reviews
80%
(4)
20%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
H
Hamza Shehu

il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

Dear Hamza,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attin

A
Asjona Hoxha

Super

E dashur Asjona,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

L
Lefter Muskaj
Terry

Itssss amazinggggg🤩🤩🤩

Dear Lefter,
Thank you for your kind review!

Best wishes,
Enzo Attini

N
Nertila Peto

New il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

E dashur Nertila,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje per modelin e ores 'Piazza San Marco'!

Perzemersisht,
Enzo Attini

E
Ervin Qelia

New il Ponte di Rialto, Venezia / Swiss Movement

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj!

Perzemersisht,
Enzo Attini