Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement
Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement

Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €599 Çmimi i ofertës €299
(Ju kurseni: €300 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 10 reviews
100%
(10)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Ajla Hoxha

Super

Dear Ajla,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

R
Ramadan Olldashi
Fontana di trevi Roma

It is a very good whatch

Dear Ramadan,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ervis Bleta

Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement

K
Kristi Sako
super

im so glad for this wtch , i will buy another one at your shop

R
Redi K.
Duket bukur

Duket bukur

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Frymëzuar nga harqe triumfale romake, është burimi më i madh dhe më i famshëm barok në Romë."Fontana di Trevi" ka qenë ylli i shumë filmave të xhiruar në Romë, duke përfshirë filma romantikë të tillë si "Pushimet romake" dhe "La Dolce Vita".

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 10 reviews
100%
(10)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Ajla Hoxha

Super

Dear Ajla,
Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini!
Regards,
Enzo Attini!

R
Ramadan Olldashi
Fontana di trevi Roma

It is a very good whatch

Dear Ramadan,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ervis Bleta

Fontana di Trevi, Roma / Swiss Movement

K
Kristi Sako
super

im so glad for this wtch , i will buy another one at your shop

R
Redi K.
Duket bukur

Duket bukur