Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement
Colosseo di Roma / Swiss Movement

Colosseo di Roma / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 9 reviews
100%
(9)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Erjon Loga

Colosseo di Roma / Swiss Movement

Dear Erjol,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini!

E
Ermelinda Meshi
The Best one.

Very happy with my watch thank you very much.

Dear Ermelinda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Alkaeda Zdrava

The watch was more beautiful than the photo, I am happy I choose you for the present I made for my mom.

Dear Alkaeda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini as your gift for such a special person in our life!

Regards,
Enzo Attini

F
Fatmira Hoxhaj
Colosseo di Roma

Super ⭐️

E dashur Fatmira,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj!

Perzemersisht,
Enzo Attini

K
Kristiana Tafa

Shume e kenaqur me kete ore, ja vlen ta blini nqs doni ti dhuroni dicka te vecant njerzve te zemres apo qofte dhe vetes suaj. Nga ato blerje qe nuk pendohesh kurre.

E dashur Kristiana,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj te detajuar dhe lumturohemi qe ju ka pelqyer kaq shume!

Perzemersisht,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Colosseo di Roma" është një nga kryeveprat më magjepsëse të arkitekturës së ndërtuar ndonjëherë në historinë e Romës. Historia dhe arkitektura origjinale të lë pa frymë. Është përkufizimi i bukurisë, madhështisë, fuqisë dhe ka qenë gjithmonë në vëmendjen e mediave. Për shkak të kësaj, shumë prodhime të Hollivudit janë bërë këtu.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 9 reviews
100%
(9)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Erjon Loga

Colosseo di Roma / Swiss Movement

Dear Erjol,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini!

E
Ermelinda Meshi
The Best one.

Very happy with my watch thank you very much.

Dear Ermelinda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Alkaeda Zdrava

The watch was more beautiful than the photo, I am happy I choose you for the present I made for my mom.

Dear Alkaeda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it! We are glad you choose Enzo Attini as your gift for such a special person in our life!

Regards,
Enzo Attini

F
Fatmira Hoxhaj
Colosseo di Roma

Super ⭐️

E dashur Fatmira,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj!

Perzemersisht,
Enzo Attini

K
Kristiana Tafa

Shume e kenaqur me kete ore, ja vlen ta blini nqs doni ti dhuroni dicka te vecant njerzve te zemres apo qofte dhe vetes suaj. Nga ato blerje qe nuk pendohesh kurre.

E dashur Kristiana,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj te detajuar dhe lumturohemi qe ju ka pelqyer kaq shume!

Perzemersisht,
Enzo Attini