"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .
"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .

"Colosseo di Roma" / Swiss Movement .

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

 

Customer Reviews

Based on 36 reviews
100%
(36)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
L
Leonard Alla

Colosseo di Roma / Swiss Movement.

Dear Leonard,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

D
Donalda Sula
Yll

Yll

E dashur Donalda,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Alma Xh.
Me pelqen shume fakti qe mund ti ndryshohet rripi

Me pelqen shume fakti qe mund ti ndryshohet rripi

E
Esmeralda F.
Ora duket bukur dhe besoj do jete ne nje kualitet te mire

Ora duket bukur dhe besoj do jete dhe ne nje kualitet te mire

X
Xhensila E.
Dhurate per motren

Oren ja bleva dhurate motres time te madhe pasi asaj i pelqen shume ky lloj stili dhe sigurisht ngeli shume. ekenaqur nga dhurata ime.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Colosseo di Roma" është një nga kryeveprat më magjepsëse të arkitekturës së ndërtuar ndonjëherë në historinë e Romës. Historia dhe arkitektura origjinale të lë pa frymë. Është përkufizimi i bukurisë, madhështisë, fuqisë dhe ka qenë gjithmonë në vëmendjen e mediave. Për shkak të kësaj, shumë prodhime të Hollivudit janë bërë këtu.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën e orëpunuesve zviceranë

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 36 reviews
100%
(36)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
L
Leonard Alla

Colosseo di Roma / Swiss Movement.

Dear Leonard,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

D
Donalda Sula
Yll

Yll

E dashur Donalda,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Alma Xh.
Me pelqen shume fakti qe mund ti ndryshohet rripi

Me pelqen shume fakti qe mund ti ndryshohet rripi

E
Esmeralda F.
Ora duket bukur dhe besoj do jete ne nje kualitet te mire

Ora duket bukur dhe besoj do jete dhe ne nje kualitet te mire

X
Xhensila E.
Dhurate per motren

Oren ja bleva dhurate motres time te madhe pasi asaj i pelqen shume ky lloj stili dhe sigurisht ngeli shume. ekenaqur nga dhurata ime.