Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.
Castello di Miramare / Swiss Movement.

Castello di Miramare / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €679 Çmimi i ofertës €339
(Ju kurseni: €340 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Edison Gjeka

Castello di Miramare / Swiss Movement.

Dear Edison,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

S
Sokol Driza
7

7

Dear Sokol,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Eda Troshani
Beautiful watch

I love it/

Dear Eda,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bajame Keka

Perfekt

E dashur Bajame,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Castello di Miramare" u ndërtua nga Archduke Ferdinand Maximilian i Hapsburgut për gruan e tij të bukur, Charlotte të Belgjikës në vitin 1860. Stili pasqyron interesat artistike të arkidukës, i cili ishte njohur me stilet arkitekturore eklektike të Austrisë, Gjermanisë dhe Anglisë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Edison Gjeka

Castello di Miramare / Swiss Movement.

Dear Edison,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

S
Sokol Driza
7

7

Dear Sokol,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Eda Troshani
Beautiful watch

I love it/

Dear Eda,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bajame Keka

Perfekt

E dashur Bajame,
Ju falenderojme per pershtypjen tuaj me 5 yje!

Perzemersisht,
Enzo Attini