Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement
Castello di Miramare / Swiss Movement

Castello di Miramare / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €679 Çmimi i ofertës €339
(Ju kurseni: €340 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nerimane Abazi

Castello di Miramare / Swiss Movement

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

INSPIRATION,DESIGN & ARTISANAL ENGRAVING

"Castello di Miramare" u ndërtua nga Archduke Ferdinand Maximilian i Hapsburgut për gruan e tij të bukur, Charlotte të Belgjikës në vitin 1860. Stili pasqyron interesat artistike të arkidukës, i cili ishte njohur me stilet arkitekturore eklektike të Austrisë, Gjermanisë dhe Anglisë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën e orëpunuesve zviceranë

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nerimane Abazi

Castello di Miramare / Swiss Movement