Castel del Monte - President Bracelet / Swiss Movement.
Castel del Monte - President Bracelet / Swiss Movement.
Castel del Monte - President Bracelet / Swiss Movement.
Castel del Monte - President Bracelet / Swiss Movement.

Castel del Monte - President Bracelet / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €1.599 Çmimi i ofertës €799
(Ju kurseni: €800 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

SPECIFIKAT

Inspirimi & Dizajni

Kjo keshtjellë është porositur nga Frederiku II rreth vitit 1240 dhe është përfshirë nga UNESCO në Listën e Trashëgimisë Botërore. E konsideruar universalisht një shembull gjenial i arkitekturës mesjetare, kështjella bashkon elemente të ndryshme stili, nga prerja romane e luanëve në hyrje të kornizës gotike të kullave, te arti klasik i dekorimeve të brendshme e deri te struktura mbrojtëse e arkitekturës.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Zinxhir luksoz

Zinxhir luksoz dhe i sofistikuar, materiali inoks (stainless steel 316L ), i cili përmbush absolutisht pritshmëritë tuaja.
Elegant dhe rezistent, ky zinxhir është i rehatshëm dhe përshtatet në mënyrë perfekte me kyçin e dorës tuaj.
Madhësia është e rregullueshme, me hallka të lëvizshme.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)