Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement
Canal Grande Venezia / Swiss Movement

Canal Grande Venezia / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €659 Çmimi i ofertës €329
(Ju kurseni: €330 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 5 reviews
100%
(5)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Romina Kruja
in love with Canal Grande

The Grand Canal watch is a super beautiful watch.
The special feature of this watch is that it is very practical as a watch, plus it has a strap that can be adapted for sports and everyday wear.
What makes this watch more special is the half moon, which moves with time.

Dear Romina,

Thank you very much for your detailed review, we really appreciate it! We're so glad you like 'Canal Grande' timepiece so much. The client's satisfaction is our top priority!

Regards ❤️,
Enzo Attini

B
Bleona Haskaj

Canal Grande Venezia / Swiss Movement

Dear Bleona,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

D
Dorina Zajmi

Canal Grande Venezia / Swiss Movement

Dear Dorina,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Andri Z.
Me unike se Canal Grande nuk kisha patur kurre me pare

Kombinimi i ngjyrave eshte fantastik, super kreativitet.

R
Renis K.
Ore e lezetshme

Ora eshte ashtu sic eshte pershkruar. Punon shume mire dhe kombinon bukur me veshjet.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Canal Grande" është një nga ato bukuritë piktoreske surreale që nuk mund ta besoni se ekziston. Në thelb, Kanali i Madh jo vetëm që lidh atraksionet kryesore të Venecias, por është një atraksion kryesor në vetvete.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Example title

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 5 reviews
100%
(5)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Romina Kruja
in love with Canal Grande

The Grand Canal watch is a super beautiful watch.
The special feature of this watch is that it is very practical as a watch, plus it has a strap that can be adapted for sports and everyday wear.
What makes this watch more special is the half moon, which moves with time.

Dear Romina,

Thank you very much for your detailed review, we really appreciate it! We're so glad you like 'Canal Grande' timepiece so much. The client's satisfaction is our top priority!

Regards ❤️,
Enzo Attini

B
Bleona Haskaj

Canal Grande Venezia / Swiss Movement

Dear Bleona,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

D
Dorina Zajmi

Canal Grande Venezia / Swiss Movement

Dear Dorina,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

A
Andri Z.
Me unike se Canal Grande nuk kisha patur kurre me pare

Kombinimi i ngjyrave eshte fantastik, super kreativitet.

R
Renis K.
Ore e lezetshme

Ora eshte ashtu sic eshte pershkruar. Punon shume mire dhe kombinon bukur me veshjet.