Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.
Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €599 Çmimi i ofertës €299
(Ju kurseni: €300 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 4 reviews
75%
(3)
0%
(0)
25%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nevjana Metko

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Dear Nevjana,
Thank you very much for your review, we really appreciate it!
Regards,
Enzo Attini

S
Sherbet Balliu

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Dear Sherbet,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

M
Melisa O.
Shume e bukur

Ora eshte shume sportive shume klas dhe pershtatet me shume veshje. Jam shume kenaqur qe e bleva kete ore dhe duket shume bukur ne dore. Kam vendosur te blej dhe nje tjeter per te fejuarin tim sepse me te vertet ja vlen

S
Sindi Gj.
Shume ore e bukur

Kjo ore eshte e mrekullueshme. Detajet qe ka kjo ore nuk i kam pare ne asnje ore tjeter. Eshte e mahnitshme dhe unike. Dy rripat jane te nje kualiteti shume te larte.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni


“Ponte Vecchio” lidh qendrën e qytetit me qarkun e Oltrarnos në bregun jugor të lumit Arno dhe është një nga ikonat më fantastike të Firences duke u klasifikuar si një nga urat më të famshme në botë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit.

Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafiri

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National Geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary”.

Porosite në dyqanin tonë online ose fizik

Adresa:

 “Sheshi Wilson” në krah të Vodafone / Tiranë.

Orari: E Hënë - E Diel / 9 am - 9 pm info@enzoattini.al 

Mob:+355 677168900

Merr drejtime
Estela Ujka

Sipërmarrëse

Ina Kollçaku

Sipërmarrëse

Ada Deda

Figurë Publike

Customer Reviews

Based on 4 reviews
75%
(3)
0%
(0)
25%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nevjana Metko

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Dear Nevjana,
Thank you very much for your review, we really appreciate it!
Regards,
Enzo Attini

S
Sherbet Balliu

Ponte Vecchio, Firenze / Swiss Movement.

Dear Sherbet,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

M
Melisa O.
Shume e bukur

Ora eshte shume sportive shume klas dhe pershtatet me shume veshje. Jam shume kenaqur qe e bleva kete ore dhe duket shume bukur ne dore. Kam vendosur te blej dhe nje tjeter per te fejuarin tim sepse me te vertet ja vlen

S
Sindi Gj.
Shume ore e bukur

Kjo ore eshte e mrekullueshme. Detajet qe ka kjo ore nuk i kam pare ne asnje ore tjeter. Eshte e mahnitshme dhe unike. Dy rripat jane te nje kualiteti shume te larte.