Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 16 reviews
100%
(16)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Eneda Peza

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Dear Eneda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ermira Kercuku

very beautiful, I am very happy with the watch😍

E dashur Ermira,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Anxhela Plaka

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Dear Anxhela,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bora Hida

👍🏻

Dear Bora,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

L
Lorana Brako

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Dear Lorana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Basilica di San Pietro" është një nga tempujt më të shenjtë për të ashtuquajturin krishterim dhe një nga kishat më të mëdha në botë që vizitohet nga mijëra pelegrinë dhe turistë çdo muaj. Vizita në Bazilikën e Shën Pjetrit është një përvojë e paharrueshme kur qëndroni në Romë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Deaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 16 reviews
100%
(16)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Eneda Peza

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Dear Eneda,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ermira Kercuku

very beautiful, I am very happy with the watch😍

E dashur Ermira,

Ju falenderojme per pershtypjen tuaj!

Perzemersisht,
Enzo Attini

A
Anxhela Plaka

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Dear Anxhela,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

B
Bora Hida

👍🏻

Dear Bora,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

L
Lorana Brako

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement.

Dear Lorana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini