Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement
Torre di Pisa / Swiss Movement

Torre di Pisa / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €599 Çmimi i ofertës €299
(Ju kurseni: €300 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Angli Gjura
The best store to buy Watches

I highly recommend this store you will not be disappointed.

S
Sokol M.
ora shume e pershtatshme per cdo rast

absolutisht ora me e mire qe kam patur ndonjehere. duket shum bukur dhe goxha e rehatshme.

A
Ardian M.
Mbreselenese

Vertet shume cilesore. Ma rekomandoi nje shok qe pati blere nje ore te Enzo.

L
Laerti V.
ore fantastikeee

Qe ne foto u duk shume e bukur por kur e mora ishte akoma me shume. Faleminderit

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Kulla e Anuar e Pizës është një nga strukturat më të famshme në botë. Kjo kullë është aq ikonë saqë është e lehtë të harrohet se çfarë ndërtese e çuditshme është në të vërtetë.


Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Angli Gjura
The best store to buy Watches

I highly recommend this store you will not be disappointed.

S
Sokol M.
ora shume e pershtatshme per cdo rast

absolutisht ora me e mire qe kam patur ndonjehere. duket shum bukur dhe goxha e rehatshme.

A
Ardian M.
Mbreselenese

Vertet shume cilesore. Ma rekomandoi nje shok qe pati blere nje ore te Enzo.

L
Laerti V.
ore fantastikeee

Qe ne foto u duk shume e bukur por kur e mora ishte akoma me shume. Faleminderit