Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement
Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement

Çmimi i zakonshëm €559 Çmimi i ofertës €279
(Ju kurseni: €280 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 27 reviews
100%
(27)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
X
Xhoana Nurçelli

I love it

Dear XHoana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Enis Ishmakaj

super

Dear Enis,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ervila Bajraktari

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement

Dear Ervila,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Entela Petro
My Enzo Attini🌟

The most special and beautiful watch I have ever had. The craft makes your watch modern and authentic.

Dear Entela,

Thank you very much for the detailed review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini

X
Xhovana Lahi

I love the product 🤩🤩

Dear Xhovana,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

"Basilica di San Pietro" është një nga tempujt më të shenjtë për të ashtuquajturin krishterim dhe një nga kishat më të mëdha në botë që vizitohet nga mijëra pelegrinë dhe turistë çdo muaj. Vizita në Bazilikën e Shën Pjetrit është një përvojë e paharrueshme kur qëndroni në Romë.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 27 reviews
100%
(27)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
X
Xhoana Nurçelli

I love it

Dear XHoana,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Enis Ishmakaj

super

Dear Enis,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Ervila Bajraktari

Basilica di San Pietro, Roma / Swiss Movement

Dear Ervila,

Thank you very much for your review, we really appreciate it!

Regards,
Enzo Attini

E
Entela Petro
My Enzo Attini🌟

The most special and beautiful watch I have ever had. The craft makes your watch modern and authentic.

Dear Entela,

Thank you very much for the detailed review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini

X
Xhovana Lahi

I love the product 🤩🤩

Dear Xhovana,

Thank you very much for your kind review, we really appreciate it.

Regards,
Enzo Attini