Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement. - enzoattini.al
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement. - enzoattini.al
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement. - enzoattini.al
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.

Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €1.199 Çmimi i ofertës €999
(Ju kurseni: €200 )
/


PAGUAJ ME KËSTE
×

Customer Reviews

Based on 11 reviews
100%
(11)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Artjola C.
Nje brand qe ja vlen te jet pjese e aksesoreve te cdokujt

Ora duket dhe me e bukur live. Por fillimisht jam shume e lumtur qe Enzo Attini erdhi dhe ne shqiperi

M
Monda G.
Shume e kenaqur

Nuk kisha blere me pare nga ndonje kompani kaq e famshme. Eksperienca e pare ishte me Enzo Attini dhe ngela shume e kenaqur.

J
Juliana Fa.
Jam e lumtur qe e bleva

Ora eshte shume e bukur

G
Gesa R.
Ja vlen

Ora eshte shume e bukur me pelqen shume dhe shkelqen ne dore. Terheq vemendje. Ja vlen per parate qe paguan.

L
Lira H.
Shume e lumtur

ORa eshte e bukur. E kam blere dhurate per mamin dhe eshte nje dhurate per tu krenuar pasi eshte me te vertete e bukur dhe e kryen me se miri funksionin e saj

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Murano është një nga pamjet më të rëndësishme të Lagunës së Venecias, si dhe më e famshmja. Murano është një nga arkitektuarat më të mira në botë, rezultat i një arti që krenohet me shekuj, i transmetuar nga një brez në tjetrin.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine German

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 11 reviews
100%
(11)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
Artjola C.
Nje brand qe ja vlen te jet pjese e aksesoreve te cdokujt

Ora duket dhe me e bukur live. Por fillimisht jam shume e lumtur qe Enzo Attini erdhi dhe ne shqiperi

M
Monda G.
Shume e kenaqur

Nuk kisha blere me pare nga ndonje kompani kaq e famshme. Eksperienca e pare ishte me Enzo Attini dhe ngela shume e kenaqur.

J
Juliana Fa.
Jam e lumtur qe e bleva

Ora eshte shume e bukur

G
Gesa R.
Ja vlen

Ora eshte shume e bukur me pelqen shume dhe shkelqen ne dore. Terheq vemendje. Ja vlen per parate qe paguan.

L
Lira H.
Shume e lumtur

ORa eshte e bukur. E kam blere dhurate per mamin dhe eshte nje dhurate per tu krenuar pasi eshte me te vertete e bukur dhe e kryen me se miri funksionin e saj