Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement. - enzoattini.al
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement. - enzoattini.al
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement. - enzoattini.al
Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.

Murano Automatic, Venezia / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €1.199 Çmimi i ofertës €999
(Ju kurseni: €200 )
/


Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Rilda M.
Jam shume e kenaqur

Ora eshte shume luksoze, ka nje pamje te thjeshte por elegante dhe te jep mundesine qe te kombinohet me shumellojshmeri veshjesh duke qene se i ndryshohet rripi.

A
Ana K.
Jam e kenaqur nga te gjitha

Shume e. bukur erdhi ne kohen qe me kishin thene keshtuqe dhe sherbimi dhe produkti meritojne vleresmin maksimal.

V
Verona K.
Faleminderit per kete ore

Me vjen shume mire qe arrita te gjej nje ore automatike me cilesi ne shqiperi. Per sa i perket pamjes ora duket shume bukur dhe shume e vecante. Eshte nje pune shume e mire e bere me kete ore.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Murano është një nga pamjet më të rëndësishme të Lagunës së Venecias, si dhe më e famshmja. Murano është një nga arkitektuarat më të mira në botë, rezultat i një arti që krenohet me shekuj, i transmetuar nga një brez në tjetrin.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Esenca e secilit dizajn dhe gdhendja e saj artizanale në kasën e pasme, janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mrekullueshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë
kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën zviceranë të prodhimit të orëve.

Lëkurë Italiane

Lëkura Italiane e përdorur për rripat e orës njihet si më e mira në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë të përpunimit. Artizanët italianë e përpunojnë atë vetëm me produkte natyrale me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal dhe ështe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Për të reduktuar reflektimin, xhami prej zafiri ka të aplikuar shtresa komplekse kundra reflektimit (Anti-reflective coating) të cilat rrisin efiçencën e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine German

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Rilda M.
Jam shume e kenaqur

Ora eshte shume luksoze, ka nje pamje te thjeshte por elegante dhe te jep mundesine qe te kombinohet me shumellojshmeri veshjesh duke qene se i ndryshohet rripi.

A
Ana K.
Jam e kenaqur nga te gjitha

Shume e. bukur erdhi ne kohen qe me kishin thene keshtuqe dhe sherbimi dhe produkti meritojne vleresmin maksimal.

V
Verona K.
Faleminderit per kete ore

Me vjen shume mire qe arrita te gjej nje ore automatike me cilesi ne shqiperi. Per sa i perket pamjes ora duket shume bukur dhe shume e vecante. Eshte nje pune shume e mire e bere me kete ore.