il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement.
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement. - enzoattini.al
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement. - enzoattini.al
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement.
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement.
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement. - enzoattini.al
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement. - enzoattini.al
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement. - enzoattini.al
il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement.

il Pantheon Automatic, Roma / Swiss Movement.

Çmimi i zakonshëm €1.199 Çmimi i ofertës €999
(Ju kurseni: €200 )
/


Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
K
Kamela Th.
Shume e kenaqur

Porosia erdhi ne kohen e duhur dhe ora ishte shume e bukur e paketuar. Ora duket qe eshte e bere nga materiale shume te mira

X
Xhuljana T.
Ora eshte shume e bukur

E kam njohur Enzo Attini qe me pare por nuk kisha porositur. Per fat te mire Enzo Attini hapi dhe nje dyqan online dhe per Shqiperine dhe tani te porositesh eshte me komode dhe dergesa eshte dhe me e shpejte. Kjo ishte hera e pare qe porosita nga Enzo Attini dhe jam e kenaqur. ME vone po mendoj te porosis dhe nje tjeter.

D
Drilona O.
Ore shume e bukur

Ora duket shume bukur dhe duke menduar qe eshte automatike cmimi me te cilin ofrohet eshte i pabesueshem.

E
Elsa V.
Kombinohet shume bukur

Ora eshte shume e bukur dhe kombinohet shume me shumicen e veshjeve te mija.

A
Anisa K.
Ora perfekte per mua

Kete ore e mora dhurate nga nje shoqja ime pasi ajo e di qe jam shume e apasionuar pas orave. Ne fakt nuk mund te kishte bere nje zgjedhje me te mire se kaq sepse ora eshte perfekte per mua.

SPECIFIKAT & RRIPI DHURATË

Inspirimi & Dizajni

Kur Mikelanxhelo e pa këtë mrekulli për herë të parë, ai tha se ajo duket më shumë si vepër e engjëjve, jo e njerëzve. Pothuajse dy mijë vjet pasi u ndërtua, kupola e Panteonit është ende një nga kupolat më të mëdha në botë dhe është padyshim një gjë që duhet parë për çdo turist që viziton Romën.

Me këtë orë, Enzo Attini përfaqëson traditën e mrekullueshme të dizajnit italian dhe trashëgimisë kulturore. Thelbi i secilës orë të projektuar dhe gdhendja e dorës në kasën e pasme janë të frymëzuara nga historia, arti dhe trashëgimia kulturore italiane, si dhe nga vendet mahnitëse që shërbejnë si destinacionet më të mahnitshme në Itali.

Detaje

Dizajn Italian & Mekanizëm Zviceran

Enzo Attini ka kombinuar historinë dhe trashëgiminë kulturore të artit dhe dizajnit italian me përvojën dhe ekspertizën e orëpunuesve zviceranë

Lëkurë Italiane

Njihet si më i miri në industrinë e modës luksoze dhe kjo për shkak të cilësisë së lartë. Artizanët italianë përpunojnë me produkte natyrale vetëm rripat më të mirë të lëkurës me disa nga teknikat më të lashta romake.

Xham zafir

Shumë transparent dhe i çmuar, xhami i zafirit ka dyfishin e fortësisë së xhamit normal, rezistent ndaj gërvishtjeve. Për të reduktuar reflektimin, xhami i safirit ka veshje komplekse anti-reflektuese që rrisin efikasitetin e dritës.

Orë luksoze me një çmim të drejtë

Lexo më tepër

National geographic

“ Italian elegance and Swiss precision meet in a luxury manner ”

Life Magazine Germany

“Enzo Attini has transformed the ordinary into the extraordinary.”

Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
K
Kamela Th.
Shume e kenaqur

Porosia erdhi ne kohen e duhur dhe ora ishte shume e bukur e paketuar. Ora duket qe eshte e bere nga materiale shume te mira

X
Xhuljana T.
Ora eshte shume e bukur

E kam njohur Enzo Attini qe me pare por nuk kisha porositur. Per fat te mire Enzo Attini hapi dhe nje dyqan online dhe per Shqiperine dhe tani te porositesh eshte me komode dhe dergesa eshte dhe me e shpejte. Kjo ishte hera e pare qe porosita nga Enzo Attini dhe jam e kenaqur. ME vone po mendoj te porosis dhe nje tjeter.

D
Drilona O.
Ore shume e bukur

Ora duket shume bukur dhe duke menduar qe eshte automatike cmimi me te cilin ofrohet eshte i pabesueshem.

E
Elsa V.
Kombinohet shume bukur

Ora eshte shume e bukur dhe kombinohet shume me shumicen e veshjeve te mija.

A
Anisa K.
Ora perfekte per mua

Kete ore e mora dhurate nga nje shoqja ime pasi ajo e di qe jam shume e apasionuar pas orave. Ne fakt nuk mund te kishte bere nje zgjedhje me te mire se kaq sepse ora eshte perfekte per mua.